Ana Sayfa Nepal Kathmandu Pokhara Chitwan Trekking Manastırlar İletişim

 • Nepal
 • Nepal'in Tarihi
 • Din
 • Coğrafi Yapısı ve Bölgeleri
 • Ekonomisi
 • Alt ve Üst Yapı
 • Yaşam Tarzı ve Kültür
 • Ulaşım

 • Nepal   Ulaşım

  Nepale’e ülkemizden havayoluyla ulaşım kolaylıkla mümkündür. Arap havayolları ile kendi şehirlerindeki aktarmalarla Nepal’e ulaşılabilir. Ayrıca Türk Havayollarının da Delhi aktarmasıyla Katmandu’ya uçuşu vardır. Tek dış hattın olduğu Tribhuvan Havaalanı başkent Kathmandu’dadır. Suzuki Maruti 800 model taksilerin kullanıldığı Nepal’de her daim taksi bulmak mümkündür. Yalnız taksiler eski modeldir. Hindistan ve İngilizlerle ilişkilerden dolayı Nepal’de trafik sağdan akmaktadır. Yolların bakımsız ve düzensiz olduğundan ayrıca yol sisteminin yetersizliğinden dolayı sarsıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz taksilerde.

  Nepal dağlık arazisinden dolayı zorlaşan şehirlerarası ulaşımı havayolunu kullanarak çözmeye çalışmıştır. Ülkede, Nepal Kraliyet Havayolları adı altında iç hatlarla 48 bölgeye uçuş vardır. Tren sisteminin olmadığı Nepal’de uygun fiyatlarla şehirlerarası yolculuk da yapabilirsiniz. Şehirlerarası yolculukta Hindistan yapımı Teta marka otobüsler kullanılır. Taksilerde olduğu gibi, otobüslerde çoğunlukla sallantılı bir şekilde yolculuk yaparlar. Yolların yetersizliğinden dolayı mesafe kısa olsa bile yolculuklar uzun vakitler alabilir.

  Ülkede uçak, otobüs ve taksi dışında ulaşım sistemi yoktur.

   


   Gönderen: 
  Aysel Öz
  04-08-2015
   Mesaj: 
  Merhaba, bu sayfada bulunma sebebim Nepalli misarim.Kendisi Amerikan vatandaşı Nepalden gelip İstanbul üzerinden Washingtona gidecekken Green Cardını kaybediyor ve uçağına binemiyor.2 gün Havaalanında kaldıktan sonra Amerikada yaşayan yeğenim beni haberdar ediyor ve macera başlıyor.Şu an Konsolosluk ile ilgili işlemlerini tamamlamasında yardımcı oluyoruz bu gün 3.gün.Çok hoş saygılı çalışkan bir kızcağız 27 yaşında 2 çocuğu var Nepalde, kocası da Amerikada o da Nepalli.Gerçekten de çok sakin ve huzur dolu bir insan.Doğduğu topraklardan kaynaklanan bir durum diye düşünüyorum.Bu kadar karışık bir toplumda nasıl bu kadar hoşgörülü ve dingin kalabilmişler anlamakta biraz zorlandım açıkçası.Hele ki ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak.Dün akşam karpuz istedi aldık karpuzu tuzlayarak yedi şoka girdim.Tabi ona da bizim yemek kültürümüz tuhaf gelmiştir.Kısaca kendisini tanımak bize tecrübe kazandırdı.MyloveNepal'i işte bu şekilde buldum, emeğinize sağlık saygılar.. Aysel ÖZ

   Gönderen: 
  Metin SINMAZ
  22-06-2012
   Mesaj: 
  Uçuş korkum var :( Olmasa bende gitmek isterdim. Gidemiyorsam eğer Nepal bana gelsin... düşlerimde... Düş eşimle birlikte.... Allah herkese düş eşiyle gitmek nasip etsin.

   Gönderen: 
  Hasan Sezer
  26-03-2012
   Mesaj: 
  Nepal hakkında kapsamlı bir site yapmışsınız.Verilen bilgiler çok güzel ama fotoğraflara hayran kaldım.

   Gönderen: 
  Ahsen Çokgör
  26-03-2012
   Mesaj: 
  Hayalim olan topraklar..Resimlerle bezeli çok güzel fotoğraflar, görmüş kadar oldum.Teşekkürler MyLove Nepal sayfası hazırlayanlarına...

   Gönderen: 
  Nihal Cebenay
  26-03-2012
   Mesaj: 
  çok güzel bi site olmuş emeğine sağlık....

   Gönderen: 
  Osman Bülent DEMİRAĞ
  27-01-2012
   Mesaj: 
  Güzel anlatım,güzel ftg.lar

  4 defa gitmeme rağmen zamanım olursa tekrar giderim.

   Gönderen: 
  Müjgan Dursun
  07-01-2012
   Mesaj: 
  Çok güzel bir site olmuş ellerine sağlı gülcancım ,resimlerde şahane :)...inşallah bizede nasip olur Nepale gitmek ;)

   Gönderen: 
  Aşkın Vezir
  05-01-2012
   Mesaj: 
  Tebrikler..

  Çok güzel bir çalışma olmuş..Başarılar diliyorum.

   Gönderen: 
  Firdevs Tokalak
  05-01-2012
   Mesaj: 
  Nepal benim dusum. Ve dusesimle bu yil gidecegim insallah. :-)

  1
  Copyright © 2011 Designed by Polaris Dizayn   Hit Counter by Digits
  Haberler Haberler