Ana Sayfa Nepal Kathmandu Pokhara Chitwan Trekking Manastırlar İletişim

  • Poon Hill
  • Annapurna
  • Everest

  • Trekking     Annapurna Sıradağları, Himalaya Dağları’nın bir kısmını oluşturur. Ülkenin iç kısmındadır ve en yakın turistik şehir Pokhara’dır. Kraliyetin ve devletin yatırımlarıyla bu dağlar tam bir trekking merkezi haline gelmiştir. 3 günden başlayıp 24 güne kadar süren trekking programları mevcuttur. Bu trekking programlarında eşsiz bir doğada yürürken dünyanın en yüksek noktalarını da izleme imkanı vardır. 8091 metre olan Annapurna 1 ve 8000 metre civarında bulunan Dhaulagiri, Machhapuchhre dağlarının ihtişamlı manzaraları trekking boyunca herkese eşlik eder. Gün boyu yapılan trekkingden sonra devletin desteğiyle misafirevlerine dönüştürülmüş köy evlerinde kalınmaktadır. 

    Anapurna Sıradağlarına yapılan trekking rotasının en önemli ve en turistik olan iki noktası, Poon Hill ve Anapurna Base Camp’dır. Poon Hill noktası 3200 metre civarındadır ve manzarası kelimelerle anlatılamayacak denli müthiştir. Genellikle bu noktaya 3 günde ormanlık alanlarda yapılan trekkingle ulaşılır. Güneş doğumundaki manzara sanki başka dünyalara açılan eşsiz bir kapı görünümündedir. Anapurna Base Camp noktası ise 4126 metredir. Ormanlık tepelerden, pirinç tarlalarından geçerek, şelaleler, nehirler, tahta köprülerle uzun demir köprüler geçildikten sonra çorak bir arazinin sonunda sanki bilinmeyenden çıkan bir nokta gibi olan Anapurna Base Campa ulaşılır. Manzarası eşsizliğin de ötesindedir, nefes almayı unutabilirsiniz.

     

    thumb_annapurna_sanctuary_trekkin_map
     

     


     Gönderen: 
    Aysel Öz
    04-08-2015
     Mesaj: 
    Merhaba, bu sayfada bulunma sebebim Nepalli misarim.Kendisi Amerikan vatandaşı Nepalden gelip İstanbul üzerinden Washingtona gidecekken Green Cardını kaybediyor ve uçağına binemiyor.2 gün Havaalanında kaldıktan sonra Amerikada yaşayan yeğenim beni haberdar ediyor ve macera başlıyor.Şu an Konsolosluk ile ilgili işlemlerini tamamlamasında yardımcı oluyoruz bu gün 3.gün.Çok hoş saygılı çalışkan bir kızcağız 27 yaşında 2 çocuğu var Nepalde, kocası da Amerikada o da Nepalli.Gerçekten de çok sakin ve huzur dolu bir insan.Doğduğu topraklardan kaynaklanan bir durum diye düşünüyorum.Bu kadar karışık bir toplumda nasıl bu kadar hoşgörülü ve dingin kalabilmişler anlamakta biraz zorlandım açıkçası.Hele ki ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak.Dün akşam karpuz istedi aldık karpuzu tuzlayarak yedi şoka girdim.Tabi ona da bizim yemek kültürümüz tuhaf gelmiştir.Kısaca kendisini tanımak bize tecrübe kazandırdı.MyloveNepal'i işte bu şekilde buldum, emeğinize sağlık saygılar.. Aysel ÖZ

     Gönderen: 
    Metin SINMAZ
    22-06-2012
     Mesaj: 
    Uçuş korkum var :( Olmasa bende gitmek isterdim. Gidemiyorsam eğer Nepal bana gelsin... düşlerimde... Düş eşimle birlikte.... Allah herkese düş eşiyle gitmek nasip etsin.

     Gönderen: 
    Hasan Sezer
    26-03-2012
     Mesaj: 
    Nepal hakkında kapsamlı bir site yapmışsınız.Verilen bilgiler çok güzel ama fotoğraflara hayran kaldım.

     Gönderen: 
    Ahsen Çokgör
    26-03-2012
     Mesaj: 
    Hayalim olan topraklar..Resimlerle bezeli çok güzel fotoğraflar, görmüş kadar oldum.Teşekkürler MyLove Nepal sayfası hazırlayanlarına...

     Gönderen: 
    Nihal Cebenay
    26-03-2012
     Mesaj: 
    çok güzel bi site olmuş emeğine sağlık....

     Gönderen: 
    Osman Bülent DEMİRAĞ
    27-01-2012
     Mesaj: 
    Güzel anlatım,güzel ftg.lar

    4 defa gitmeme rağmen zamanım olursa tekrar giderim.

     Gönderen: 
    Müjgan Dursun
    07-01-2012
     Mesaj: 
    Çok güzel bir site olmuş ellerine sağlı gülcancım ,resimlerde şahane :)...inşallah bizede nasip olur Nepale gitmek ;)

     Gönderen: 
    Aşkın Vezir
    05-01-2012
     Mesaj: 
    Tebrikler..

    Çok güzel bir çalışma olmuş..Başarılar diliyorum.

     Gönderen: 
    Firdevs Tokalak
    05-01-2012
     Mesaj: 
    Nepal benim dusum. Ve dusesimle bu yil gidecegim insallah. :-)

    1
    Copyright © 2011 Designed by Polaris Dizayn   Hit Counter by Digits
    Haberler Haberler