Bhaktapur

Bhaktapur

Kathmandu Vadisi’nde batıdadır ve Nepal’in üçüncü büyük yüzölçümüne sahip şehridir. 119 kilometrekare yüzölçümüyle 72.543 kişiye ev sahipliği yapmaktadır klasik bir Neva şehri olan Bhaktapur. Zengin kültürüyle, tapınaklarıyla, tahta-metal ve taş oymacılığıyla Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan tarihi şehirlerinden biridir.

Bhaktapur, geleneksel sanat eserleriyle ve ihtişamlı mimarisiyle, görkemli tarihsel anıtlarıyla, muhteşem tapınaklarıyla, derin külürüyle sanki zamansız bir şehir görünümündedir. Ayrıca zamanında Tibet, Çin ve Hindistan arasındaki ticaret yolu şehri olması eserleri daha da zenginleştirmiş ve özel kılmıştır.

Bhaktapur’da görkemli tapınakların olduğu dört meydan vardır. Bunlar; Durbar Meydanı, Taumadhi Meydanı, Dattatreya Meydanı, Pottery Meydanı. Taumadhi Meydanı’nda Nepal’in en uzun tapınağı vardır; Nyatapola Tapınağı ve Tanrı Lakshmi’ye adanmıştır.

 

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.