Ulaşım

Nepale’e ülkemizden havayoluyla ulaşım kolaylıkla mümkündür. Arap havayolları ile kendi şehirlerindeki aktarmalarla Nepal’e ulaşılabilir. Ayrıca Türk Havayollarının da Delhi aktarmasıyla Katmandu’ya uçuşu vardır. Tek dış hattın olduğu Tribhuvan Havaalanı başkent Kathmandu’dadır. Suzuki Maruti 800 model taksilerin kullanıldığı Nepal’de her daim taksi bulmak mümkündür. Yalnız taksiler eski modeldir. Hindistan ve İngilizlerle ilişkilerden dolayı Nepal’de trafik sağdan akmaktadır. Yolların bakımsız ve düzensiz olduğundan ayrıca yol sisteminin yetersizliğinden dolayı sarsıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz taksilerde.

Nepal dağlık arazisinden dolayı zorlaşan şehirlerarası ulaşımı havayolunu kullanarak çözmeye çalışmıştır. Ülkede, Nepal Kraliyet Havayolları adı altında iç hatlarla 48 bölgeye uçuş vardır. Tren sisteminin olmadığı Nepal’de uygun fiyatlarla şehirlerarası yolculuk da yapabilirsiniz. Şehirlerarası yolculukta Hindistan yapımı Teta marka otobüsler kullanılır. Taksilerde olduğu gibi, otobüslerde çoğunlukla sallantılı bir şekilde yolculuk yaparlar. Yolların yetersizliğinden dolayı mesafe kısa olsa bile yolculuklar uzun vakitler alabilir.

Ülkede uçak, otobüs ve taksi dışında ulaşım sistemi yoktur.

 

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.