Langtang Vadisi Turu

16 Gün

1. Gün KATHMANDU'YA VARIŞ
Temsilcimiz sizi havaalanında gelişinizi bekliyor olacak. Sonra otele transfer edileceksiniz ve akşam geleneksel mutfaklarımızı denemek için heyecan duyacaksınız.
2. Gün KATHMANDU
Bu gün ünlü Patan Durbar Meydanı'nı ziyaret edip gezinize arzularınıza göre devam edeceğiz. Bu, tur için gerekli belgeleri hazırlayacağımız gün.
3. Gün SYABRU BESI KATHMANDU (1400M)
Syabru Besi Katmandu'dan arabayla 117km (9 saat) uzaklıktadır. Yol, çoğunlukla asfaltsız ve yüksek dağlarda dolanıyor,  dağlara hoş geldiniz. Syabru Besi'ye ulaştıktan sonra Annapurna, Manaslu, Ganesh Himal ve Langtang bölgesinin zirvelerini içeren Himalaya'nın muhteşem panoraması ile kutsanmış olacaksınız. Gece Syabru Besi'de kalıyoruz ve yarın Lama Hotel'e gidiyoruz.
4. Gün  LAMA OTEL [2748M]
Kahvaltıdan sonra Lama Hotel için yola çıkıyoruz. Syabru Besi'nin ana yolunun sırtında dolaşıyor ve Ghopcha Khola'ya ulaşıyoruz, şimdi trek başlıyor! Meşe, akçaağaç, kızılağaç ve bambu ile tarlalara ve yemyeşil ormanlara doğru ilerleyeceğiz.  Yeterince şanslıysak, sarı boğazlı martı, yaban domuzu, langur maymunları, Red panda ve Himalaya kara ayısı  görebiliriz. Yol, sizi çarpıcı manzaralarla etkilemek için kararlı olan Langtang Nehri'nden, asma köprüsünden, basamaklı şelaleden geçerek yükseliyor. Ayrıca 2748 metreye yürüyüş ile Lama Hotel'e varıyoruz.
5. Gün LAMA HOTEL'den LANGTANG KÖYÜ'ne TREK [3500M]
Üçüncü günde kahvaltıdan sonra Langtang köyüne geçeceğiz. Yürüyüş yolu, Langtang Khola'nın üzerinde yükselmeye başlıyor. Yolda 7246 metre yüksekliğindeki güzel Langtang Lirung manzarası eşliğinde. Ghora Tabela (2970 m) ve Thangshyap (3140 m) boyunca yolculuk yapacağız, yol Langtang Köyü'ne kadar uzanıyor. Köye ulaştıktan sonra 180 derecelik nefes kesen dağ manzarasıyla ödüllendirileceksiniz. Bu yer kelimelerin ötesinde.
6. Gün GÜNEYDEN GOMPA'YA  [3800M]
Bu güzel köyden ayrılarak Kyangjing Gompa'ya doğru yola çıkacağız.  Yol, zengin Yak otlakları ve Muna'nın büyüleyici köylerinden Singdun'a doğru gidiyor. Dağı geçtikten sonra Kyangjing Gompa'ya ulaşıyoruz. Kyangjing Gompa, küçük bir Budist manastırıdır ve ayrıca bir peynir fabrikası da vardır.
7. Gün
Vücudumuzun yüksek irtifa ve sahip olduğu daha ince hava ile uyum sağlaması için gerekli olan zamanı burada geçireceğiz. Bu gün manevra ve peynir fabrikası vb.  ilginç yerleri keşfedeceğimiz için iklime alışmak faydalı olacaktır. Eğer yeterli değilse, 4350 metrede bulunan Kyangjing RI'ye tırmanıp karla kaplı dağların pitoresk manzaralarına bile sahip olabiliriz. . Ayrıca buzulların eşliğinde muhteşem dağ sırtlarını görmek için buzullara tırmanabiliriz. Gecey, geçirmek için gün batımından önce Kyangjing Gompa'ya dönüyoruz.
8. Gün  KYANGJING GOMPA'DAN LAMA OTELİNE [2784M]
Kyangjing'den geri dönerek Lama Hotel'e geri dönüyoruz ve Kyanjin Gompa'nın yokuş aşağı gidişi  tek bir günde yapılabiliyor. Birkaç saatlik yürüyüşten sonra sonunda Lama Hotel'e ulaşacağız. Bir kez daha geceyi Lama Hotel'de geçireceğiz.
9. Gün LAMA OTELİNDEN THULO SYABRU'YA TREK [2130M]
Lama Hotel'den, yine nihai hedefimiz olan Gosaikunda'ya ilerliyoruz. Gosaikunda'ya bir adım daha yakın olan Thulo Syabru'ya yerleşeceğiz. Langtang köyü ile Thulo Syabru'ya ulaşıyoruz. Geceleme Thulo Syabru'da.
10. Gün SING GOMPA [3254M]
Thulo Syabru köyünden, yolumuz güzel ormangülü, meşe, Bambu ve çam ağaçları ile yokuş yukarı tırmanıyor. Chandan Bari Sing Gompa'ya ulaşmak için dağlardan ve köylerden geçecek ve Nepal'in Langtang bölgesindeki peynir fabrikasını ziyaret edeceksiniz.
11. Gün GOSAINKUNDA  [4336M]
Sabah Gompa'da kahvaltıdan sonra parkur, Lauribinayek üzerinden Gosaikunda'ya yokuş yukarı tırmanıyor. Ormangülü ve çam ormanı ağaçları ve Ganesh Himal, Langtang Lirung ve Manaslu menzili manzaraları boyunca, Hiun Chuli ve Tibet zirvesi, Gosaikunda'ya doğru ilerliyoruz (4,361 m) Gece burada konaklıyoruz.
12. Gün  THAREPATI [3490M]
Gosaikunda'da  kaldıktan sonra, Tharepati'ye ulaşacağız. Çam ve ardıç ormanlarından geçip, Tharepati'ye kadar ormangülü ormanlarından geçeceğiz.
13. Gün KUTANGSANG  [2446M]
Kutangsang'a gidiyoruz. Yol, güzel çayırlar ve tarlalardan geçerek başlar. Yolda Langtang Dağları'nın muhteşem manzarasının tadını çıkaracağız. Bir süre yürüdükten sonra güzel Kutangsang köyüne ulaşıyoruz.
14. Gün CHISAPANI {2300M}
Kutumsang'dan, büyük bir Tamang köyü olan Pati Bhanjyang'a inmeden önce 2470 metrelik bir geçidi geçmek kolay bir tırmanış. Buradan Chisapani'ye 2 saatlik bir tırmanış var.
15. Gün  SUNDARIJAL VE KATHMANDU'YA GERİ DÖNÜŞ
Chisapani'den  Sundarijal'e gidiyoruz ve oradan Katmandu'ya dönüyoruz. Sundarijal'a yürümek harikadır ve Shivapuri Milli parkından geçer. Sundarijal'dan Başkent'e ulaşmanız yaklaşık bir saat sürecek.
16. Gün DÖNÜŞ
Bu gün dostça bir öğle yemeği ve hediyelik eşya programımız olacak. Hoşçakallar her zaman en zorlu ama ağır yüreklerle sizi uçağı yakalamak için havaalanına gideceğiz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

• Tıbbi kit;
• Tüm geçerli devlet vergisi;
• Yürüyüş sırasında mevcut konaklama;
• Özel araçla eskort ile havaalanı transferleri;
• Trek boyunca tüm yemekler (Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği);
• Tam sigorta dahil olmak üzere hamallar için ekipman giyimi;
• Katmandu'da profesyonel rehberden rehberli gezi turu;
• Gerekli tüm evrak ve Yürüyüşçülerin Bilgi Yönetim Sistemi ücretleri;
• Katmandu'daki standart oteldeki çift kişilik odalar, kahvaltı ile çift / çift paylaşımlı olarak;
• Trek ve tur için Yetkili İngilizce konuşan rehber;
• Personel için tüm masraflar; yemekler, konaklama, maaş, ekipman, sigorta, ulaşım;
• Katmandu'dan Syabru Besi'ye ve Sundarijal'dan Katmandu'ya özel ulaşımla transfer;

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Seyahat ve kurtarma sigortası;
• Uluslararası uçuşlar; Nepal vize ücreti;
• Kılavuz (lar), kapıcı (lar) ve sürücü (ler) için bahşişler;
• Katmandu'da öğle ve akşam yemekleri;
• Kişisel harcamalar (telefon görüşmeleri, çamaşırhane, bar faturaları, batarya şarjı, ekstra taşıyıcılar, şişe veya kaynamış su, duş vb.);
• Katmandu ve Pokhara'da erken varış, geç kalkış, planlanan güzergah dışında herhangi bir sebepten dolayı dağdan erken dönüş nedeniyle ekstra gece konaklama;

 

Toplam Fiyat: $1599

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.