Everest Yoga Turu

15 Gün

1. Gün VARIŞ
Varır varmaz temsilcimiz sizi havaalanında karşılayacak ve size otelinize eşlik edecek. Karşılama içecekleri servis edilecek ve güzergah tartışılacak.
2. Gün KATHMANDU
Bugün Bouddhanath, Pashupatinath ve Maymun Tapınağı'nı gezmeye gidiyoruz. Ayrıca, son dakika alışveriş ve gidiş öncesi trek için hazırlık. Hizmet şunları içerir: Katmandu'da tam gün gezi, tur rehberi, giriş ücretleri, özel ulaşım ve trekking rehberi ve yoga eğitmeni ile toplantı ve otel konaklama.
3. Gün LUKLA / PHAKDING (2.650M )
Bunu başka bir yolla belirtmek mümkün değil: Lukla'ya giden uçuş gerçekten tüyler ürpertiyor, ama uçaktan inerken, Everest Ana Kampı'na giden ilk anıtsal adımı atacaksınız. Lukla'ya ulaştıktan sonra saatlerce yoga dersleri alabileceğimiz Phakding köyüne doğru ilerleyeceksiniz.
4. Gün NAMCHE İÇİN TREK (3,440M)
Yoga dersinden sonra erken sabah yürüyüşümüz başlıyor. Phakding'den yola çıkarak, nehirleri asma köprülerle geçeceğiz. Yol boyunca köyler hızımızı ayarlayacak ve  Sagarmatha Milli Parkı'nın girişine ulaşacağız.Yolumuz, Namche pazarına ulaşmak için keskin bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Namche Bazaar'a ulaştıktan sonra yoga dersimiz başlayacak ve Yoga sınıfının tadını çıkararak Namche Bazaar'da bir gece kalıyoruz.
5. Gün
Bugün restoranlar, kafeler ve barlar ile efsanevi Namche çarşısında yürüyüş yaparken, hava basıncına alışacağız. Sir Edmund Hillary tarafından kurulmuş olan Khunde Hastanesi'ni ziyaret edebilir ya da Amatalam, Nuptse, Lhotse ve Everest üzerinden gün batımını görebildiğimiz Namche üzerindeki Everest View Hotel'e yürüyebilirsiniz.
6. Gün, THAME (3,739M)
Namche Bazaar'dan sabah yoga dersinden sonra Thame'ye doğru gidiyoruz. Thame, bir Sherpa topluluğu tarafından iskan edilen küçük bir köydür. Köye ulaştıktan sonra güzel dağ manzaralarını görebilir ve tadını çıkarırken, oradaki akşam yoga seansına katılabiliriz.
7. Gün KHUMJUNG' (3,786M)
Bugün farklı köylerdeki her yoga seansının tadını çıkarırken Khumjung köyüne doğru ilerliyoruz. Bu güzel köyün tepesinde bir manastır bulunuyor. Akşam, güzel pitoresk dağları seyrederek yoga seansımıza başlıyoruz.
8. Gün FOTOĞRAF İÇİN YÜRÜYÜŞ (3,542 M )
Sabah Khumjung'daki Yoga seansından sonra Phortse'ye (3,542 m / 11,364ft) doğru yola çıkıyoruz. Bu köy, tarım köyü olarak bilinir ve burada bir Sherpa topluluğu yaşar. Khumjung'dan bir saat sonra, Phortse'ye ulaşırız ve orada bir akşam yoga seansına başlıyoruz.
9.GÜN PANGBOCHE (3,985 M )
Bugün yolumuz bizi Pangboche köyüne götürüyor. Bu köy, Imja Khola vadisinde Himalayalar'da yüksek bir noktada yer almaktadır. Oraya ulaşarak muhteşem dağ manzarasını görebiliriz. Dağ manzarasının keyfini çıkarırken, oradaki akşam yoga seansımıza katılacağız.
10. Gün TYANGBOCHE  (3,860 M )
Sabah saatlerinde Pangboche'deki Yoga seansından sonra Tyangboche'ye doğru yola çıkıyoruz. Ormangülü ormanından geçerek doğal güzelliği gözlemleyerek günümüzü geçiriyoruz. Bugün her zaman olduğu gibi  Tyangboche'deki yoga seansımıza başlıyoruz.
11. Gün NAMCHE BAZAAR (3,440 M )
Tyangboche'den geri döndüğümüzde Namche Bazaar'a ulaşıyoruz. Akşam yoga seansımıza başlıyoruz ve oradan manzaranın tadını çıkarıyoruz.
12. Gün LUKLA
Kahvaltıdan ve sabah Yoga seansından sonra, Phakding üzerinden Lukla'ya döneceğiz. Dağdaki son gece bu olacak ... bir dahaki sefere kadar.
13. Gün KATHMANDU
Lukla - Katmandu arası uçuşlar bazen hava koşulları nedeniyle iptal edilir, dolayısıyla kalkış planlarınızı etkilememek için tampon gün ayırırız.
14. Gün KATHMANDU
Alışveriş için serbest zaman
15.Gün DÖNÜŞ
Bu günde muhtemelen şehirde alışveriş yapmak ve harika bir trekker masajı yaptırmak için enerjimiz kalmış olacak. Birlikte yemek yiyeceğiz ve eve dönüş için havaalanına gideceğiz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
• Tüm geçerli devlet vergisi;
• Tıbbi kit (trek lideriniz tarafından taşınan);
• Özel araçla eskort ile havaalanı transferleri;
• Trek boyunca tüm yemekler (Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği);
• Sigortası dahil olmak üzere hamallar için ekipman giyimi;
• Yürüyüş sırasında konaklama (veya ihtiyaç halinde kamp);
• Trek için Porters ile birlikte Yetkili İngilizce konuşan rehber;
• Yurtiçi havaalanı kalkış vergisi ile iki yönlü Katmandu-Lukla uçak bileti;
• Katmandu'da çift kişilik / çift kişilik paylaşımlı kahvaltı ile standart / deluxe odalar;
• Katmandu'da rehberli gezi turu, giriş ücretleri ve profesyonel rehber ile birlikte;
• Tüm personel için tüm harcamalar - yemekler, konaklama, maaş, ekipman, sigorta, ulaşım;
• Tüm gerekli evrak ve Everest Trekking İzni, Yürüyüşçülerin Bilgi Yönetim Sistemi ücretleri (TIMS).

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Katmandu'da öğle yemeği;
• Kişisel kaza sigortası;
• Uluslararası uçuşlar; Nepal vize ücreti;
• Genişletilmiş ise isteğe bağlı geziler ve geziler;
• İç hat uçuşu için fazla bagaj ücreti
• Rehberler ve porters için bahşişler(bahşiş verilmesi önerilir);
• Alkollü içecekler, Maden suyu, çamaşırhane, telefon görüşmeleri, internet;
• Her türlü sıcak ve soğuk içecekler, sıcak duşlar;
• Fiyat Kapsamları bölümünde belirtilmeyen diğer masraflar;


Toplam Ücret: $2275

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.