Ana Sayfa Nepal Kathmandu Pokhara Chitwan Trekking Manastırlar İletişim


Ana Sayfa İki arkadaşım, Nepal'e gitmeye karar vermişler, hazırlıklara başlamışlardı. Uzun bir yolculuk olacaktı onlarınki. İki ay kalmayı planlıyorlardı. Benim ise iki ay vaktim yoktu. Ben de Mısır'a gitmeyi planlamıştım ancak Mısır'da iç savaş çıkınca bu planımdan vazgeçtim. Mısır konusunda kararlı olduğum için planım suya düşünce birden bire nereye gideceğim konusunda kararsız kaldım. Arkadaşlarımla Nepal'e gidebilirdim ama onlar iki ay planlıyordu, zamanlama uyuşmuyordu. Muammalı bir hazırlık içerisindeydiler ve çok kararlı görünüyorlardı. Onların bu heyecanı ve kararlılığı beni de sardı. Öylesine yarım ağızla, seyahatinizin ortasında ben de size katılsam nasıl olur dedim. Onlar da süper olur deyince, kesin değil ama bunu ciddi ciddi düşünücem dedim. Sonrasında sanki ben de gelecekmişim gibi konuşmaya başladık seyahat hakkında. Kararımı çoktan vermiş olduğumu farkettim.  Ben de hazırlıklara başladım.

Hepimizin içi heyecan doluydu. Maceraya atılıyorduk bilmediğimiz diyarlara. Bir tur ile gitmeyecektik. Biletlerimizi alıp hiç bir program yapmadan, hiç bir programa tabi olmadan gidecektik ve rüzgar bizi nereye götürürse orada olacağız dedik. Dilediğimiz yerde dilediğimiz kadar kalma şansımız da vardı bu şekilde. Ama öncesinde görülmesi gereken yerleri internette iyice araştırdık, aklımızın bir köşesine yazdık.

Nepal maceramız hayal ettiğimizden bile muhteşem geçti. Zaman zaman ayrı, zaman zaman bir şehirde buluşarak tam bir özgürlük içerisinde Nepal'i gezdik. Nepal biz de hiç beklenmedik bir etki yarattı. Oradayken tanıştığımız insanlar bize, buraya gelen tekrar gelir, sonra tekrar gelir, sonra tekrar gelir ve bu asla son bulmaz dediklerinde pek inanmamıştık. Ama doğruymuş. Özellikle Nepal'den döndükten sonra, Nepal'in kalbimize nasıl işlediğini daha iyi anladık. Sadece turistik amaçla gitmiş olmamıza rağmen, bu yolculuk içsel bir yolculuğa dönüştü kendiliğinden. Gittiğimiz her yer, aldığımız her nefes ince ince ruhumuza işledi. Ve İstanbul'a döndüğümüzde, birden bire kendimizi evimizi özler bulduk. Bu hepimize birden oldu sadece bana ya da arkadaşlarıma değil. Nepal'den birisi fotoğraf yolladığında ya da oraya gittiğini öğrendiğimiz kişilerle karşılaştığımızda yuvadan haber almış gibi oluyorduk. Nepal'in 70'li yıllarda kalan o saflığıyla güler yüzlü ve sıcak insanları bizi kopmaz bağlarla bağladılar kendilerine. Ne vakit bir araya gelsek her konuşmamızda Nepal'den başka bir şey konuşamaz olmuştuk. Aramızda bir Nepal kardeşliği doğmuştu. Ve yeniden oralara gitmek için can atıyorduk.

Yine gideceğiz. Nepal'li dostlarımızın da dediği gibi tekrar tekrar gideceğiz. Eğer sizler de facebook grubumuza katılmak isterseniz kapımız açık. Siz de ruhsal yolculuğumuza katılarak Nepal kardeşliğimizi büyütebilirsiniz. Ayrıca Nepal'e giden ve seven arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz. Facebook sayfamızda fotoğraflarını ve Nepal anılarını bizlerle paylaşabilirler.


 Gönderen: 
Aysel Öz
04-08-2015
 Mesaj: 
Merhaba, bu sayfada bulunma sebebim Nepalli misarim.Kendisi Amerikan vatandaşı Nepalden gelip İstanbul üzerinden Washingtona gidecekken Green Cardını kaybediyor ve uçağına binemiyor.2 gün Havaalanında kaldıktan sonra Amerikada yaşayan yeğenim beni haberdar ediyor ve macera başlıyor.Şu an Konsolosluk ile ilgili işlemlerini tamamlamasında yardımcı oluyoruz bu gün 3.gün.Çok hoş saygılı çalışkan bir kızcağız 27 yaşında 2 çocuğu var Nepalde, kocası da Amerikada o da Nepalli.Gerçekten de çok sakin ve huzur dolu bir insan.Doğduğu topraklardan kaynaklanan bir durum diye düşünüyorum.Bu kadar karışık bir toplumda nasıl bu kadar hoşgörülü ve dingin kalabilmişler anlamakta biraz zorlandım açıkçası.Hele ki ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak.Dün akşam karpuz istedi aldık karpuzu tuzlayarak yedi şoka girdim.Tabi ona da bizim yemek kültürümüz tuhaf gelmiştir.Kısaca kendisini tanımak bize tecrübe kazandırdı.MyloveNepal'i işte bu şekilde buldum, emeğinize sağlık saygılar.. Aysel ÖZ

 Gönderen: 
Metin SINMAZ
22-06-2012
 Mesaj: 
Uçuş korkum var :( Olmasa bende gitmek isterdim. Gidemiyorsam eğer Nepal bana gelsin... düşlerimde... Düş eşimle birlikte.... Allah herkese düş eşiyle gitmek nasip etsin.

 Gönderen: 
Hasan Sezer
26-03-2012
 Mesaj: 
Nepal hakkında kapsamlı bir site yapmışsınız.Verilen bilgiler çok güzel ama fotoğraflara hayran kaldım.

 Gönderen: 
Ahsen Çokgör
26-03-2012
 Mesaj: 
Hayalim olan topraklar..Resimlerle bezeli çok güzel fotoğraflar, görmüş kadar oldum.Teşekkürler MyLove Nepal sayfası hazırlayanlarına...

 Gönderen: 
Nihal Cebenay
26-03-2012
 Mesaj: 
çok güzel bi site olmuş emeğine sağlık....

 Gönderen: 
Osman Bülent DEMİRAĞ
27-01-2012
 Mesaj: 
Güzel anlatım,güzel ftg.lar

4 defa gitmeme rağmen zamanım olursa tekrar giderim.

 Gönderen: 
Müjgan Dursun
07-01-2012
 Mesaj: 
Çok güzel bir site olmuş ellerine sağlı gülcancım ,resimlerde şahane :)...inşallah bizede nasip olur Nepale gitmek ;)

 Gönderen: 
Aşkın Vezir
05-01-2012
 Mesaj: 
Tebrikler..

Çok güzel bir çalışma olmuş..Başarılar diliyorum.

 Gönderen: 
Firdevs Tokalak
05-01-2012
 Mesaj: 
Nepal benim dusum. Ve dusesimle bu yil gidecegim insallah. :-)

1
Copyright © 2011 Designed by Polaris Dizayn   Hit Counter by Digits
Haberler Haberler